AURA REFLEKTA

Hat üstü kaplamalı reflektif güneş kontrol camı

Aura Reflekta,Trakya Cam'ın hat üstü kaplamalı reflektif güneş kontrol camının markasıdır. 

Float hattında renksiz camın bir yüzüne buhar fazda kaplama (Laminar vapor coating -LVC) yöntemiyle gümüş renkli reflektif bir kaplamanın uygulanması ile elde edilir. 

Reflektif özelliği nedeniyle ışığın kuvvetli olduğu taraftan bakıldığında ayna etkisi yaratır. Örneğin gündüz saatlerinde içten dışa, gece ise tam tersine dıştan içe tek yönlü görüntü sağlar. 

Kaplamalı yüzey içe (#2) gelecek şekilde kullanılır. 

Tek cam olarak kullanılabilir. Temizlik için yumuşak deterjanlar ve yumuşak bez kullanılmalı, kaplamalı yüzeyler üzerinde zedeleyici ve aşındırıcı maddeler kullanmaktan kaçınılmalıdır. Bu nedenle Isıcam® bünyesinde kullanılması tavsiye edilir. 

Isıcam® yalıtım camı ünitesi bünyesinde renksiz düzcam veya ısı kontrol kaplamalı (low E) camlarla beraber kullanılabilir. 

 

 

Parapet ve cephe kaplama uygulamalarında özel polyester folyolarla opaklaştırılabilir. Folyo opaklaştırma malzemesinin kaplamalı yüzey ile olan uyumu için folyo üreticisinin onayı alınmalıdır. 

 

Bütün güneş kontrol camlarında ısıl kırılma riskleri vardır bu nedenle Aura Reflekta güneş kontrol camlarının temperli veya kısmi temperli kullanılması tavsiye edilir. 

KULLANIM ALANLARI 
Ağırlıklı olarak giydirme cepheli konut dışı yapılar olmak üzere güneş kontrolü ve yansıtıcılık gerektiren bütün yapılarda; pencerelerde, parapetlerde, duvar önlerinde; ve çatı ışıklıklarında kullanılır. 

KALİTE 
Aura Reflekta, "TS EN 1096 Cam- Yapılarda Kullanılan- Kaplamalı Cam" standardına uygun olarak üretilir.